Yardımcı Psikolog Maden Suyu

Size evdeki psikoloğunuzun maden suyu olacağını söylesek? Mineral deposu olan maden suyu insan psikolojisi üzerinde olumlu bir etkiye sahip. İçerdiği magnezyum ile depresyon tedavisinde ve önlenmesinde kullanılıyor. Yine magnezyum, kalsiyum ve demir bakımından zengin olan maden suyunun kronik yorgunluğu önlemede ve tedavide de önemli rolü var.

Obeziteye eşlik eden depresyon vücudun belli bölgelerinde yağ depolanmasına neden oluyor. Vücut ağırlık artışı yüksek olan hastalar üzerinden yapılan araştırmalarda da bireylerin yeterince demir, kalsiyum ve magnezyum almadıkları görülüyor. Bu nedenle maden suyu obezite tedavisinde de etkili bir yöntem.

Demir, magnezyum, kalsiyum eksikliklerinin sosyal ve motor fonksiyonları üzerinde olumsuz sonuçları göz önünde bulundurulduğunda maden suyu dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu için maden niteliğinde. Yine magnezyum ve kalsiyum oranının düşmesi minerallerin anksiyete üzerindeki ağırlığını da gösteriyor.

Bir başka dikkat çeken araştırmada, otizmli çocuklara düzenli olarak üç ay boyunca vitamin-mineral desteği sağlanıyor ve çocukların birçoğunda biyokimyasal değerin normale döndüğü görülüyor. Kesin olmamakla birlikte, maden suyunun bu konuda umut vadettiği düşünülüyor.